Zadbane i ponętne usta

Duże usta są cały czas na topie. Wcale jednak nie musisz decydować się na kosztowne i bolesne zabiegi medycyny estetycznej, aby Twoje usta olśniewały. Wystarczy regularnie dbać o nie w domu, a będą zadbane, ponętne i pełne blasku.
Zacznij o codziennego nawilżania. To absolutna podstawa. Wysuszone usta bolą, pieką i wyglądają nieestetycznie, ponadto nie trzyma się na nich makijaż. Pamiętaj o tym, żeby mieć zawsze przy sobie, w torebce sztyft nawilżający usta. Sprawdzi się taki z naturalnym masłem shea czy z witaminą A. Niech stanie się Twoim nawykiem, codzienne poranne i wieczorne wklepywanie w usta kremu nawilżającego, masła roślinnego lub olejku. Możesz użyć tego samego kremu, który stosujesz na co dzień do twarzy lub z korzystać z dobrodziejstwa oleju makadamia, olejku arganowego, oleju z pestek winogron czy uniwersalnego masła shea. Aby usunąć martwy naskórek, ujędrnić usta i poprawić krążenie codziennie wieczorem wykonuj delikatny peeling. Możesz do niego użyć zestalonego miodu lub wykonać go miękką szczoteczką do zębów, lub delikatną szczoteczką do twarzy. Peeling wykonuj delikatnie, kolistymi ruchami.

Za piękny i ponętny wygląd ust odpowiadają również mięśnie je okalające. Warto zainteresować się ćwiczeniami poprawiającymi ich napięcie. Zapobiegnie to tworzeniu się zmarszczek wokół ust, opadaniu ich kącików oraz sprawi że wargi będą jędrniejsze i nieco większe. Tutaj z pomocą przyjdą Ci techniki rodem z jogi twarzy. Powtarzaj na głos samogłoski „a” „o” „i” „u” oraz „e”. Wykonuj ustami takie ruchy, jakbyś chciała zdmuchnąć świeczkę na torcie, na zmianę uśmiechaj się bardzo szeroko, a następnie rób z ust tak zwany dziubek, przy otwartych ustach staraj się maksymalnie naciągać najpierw górną wargę na zęby, a następnie dolną. Wykonuj po 10 powtórzeń każdego ćwiczenia codziennie, a Twoje usta będą Ci wdzięczne.

Cuda może zdziałać również odpowiedni makijaż. Zaopatrz się w błyszczyk lub szminkę dającą efekt 3D. Są to bardzo nowoczesne kosmetyki zawierające liczne substancje pielęgnujące usta. Wybierz produkt zawierający wyciągi z takich roślin jak mięta czy papryczka chili. Pobudzają one krążenie w ustach i sprawiają, że stają się one większe i bardziej ponętne. Doskonałe są również pomadki i błyszczyki zawierające kwas hialuronowy. Pomagają one wypełnić drobne zmarszczki, nawilżają usta i dodają im blasku. Podobny efekt uzyskasz dzięki kosmetykom do ust zawierającym kolagen. Pomaluj usta dwoma kolorami szminki, a będą wyglądać na większe. Na całe usta połóż ciemniejszy kolor szminki, a na sam ich środek nieco jaśniejszy. Spotęgujesz efekt uwypuklenia, używając błyszczyka.

Wystarczy poświęcić 15-20 minut każdego dnia, aby usta były zawsze zadbane, ponętne i piękne.

Dodaj komentarz