Suche dłonie – jak sobie z nimi radzić?

Piękna, gładka skóra dłoni często narażona jest na niebezpieczeństwa. Najważniejszą rolę w ich ochronie odgrywa nawilżanie tłustymi kremami tak często, jak tylko tego potrzebujemy. Jesienną i zimową porą ważną rolę odgrywa natomiast osłona dłoni rękawicami. Można również stosować domowe sposoby na polepszenie stanu naszych dłoni. Dzięki nim dłonie będące nasza wizytówką pokażą nas z najlepszej strony.

Domowe sposoby na suche dłonie:

Kompresy

Najlepiej stosować je na noc. Suche dłonie należy posmarować grubą warstwą tłustego odżywczego kremu i nałożyć bawełniane rękawiczki. Rano dłonie powinny być gładkie i odżywione.

Siemię lniane i kąpiele w nim

Siemię lniane jest bardzo ważnym surowcem leczniczym. Aby przygotować kąpiel, należy zalać kilka łyżek siemienia lnianego wrzątkiem i odczekać do momentu, kiedy siemię wytworzy śluz. Po chwilowych ostygnięciu papki należy zanurzyć w niej dłonie i trzymać ok. 20 minut.

Peeling cukrowy i kawowy

Peeling cukrowy wykonuje się z łyżki cukru zmieszanej z łyżką oliwy z oliwek oraz sokiem z cytryny. Nałożony na skórę dłoni sprawi, że będzie ona gładsza i rozjaśniona a co najważniejsze odżywiona.

Peeling kawowy z kilku łyżek kawy i wrzątku. Ostudzoną wodę należy odlać a do masowania skóry dłoni wykorzystać fusy. Warto taką maseczkę stosować codziennie. Wówczas dłonie będą odpowiednio natłuszczone i delikatne.

Maseczka z miodu i maseczka ziemniaczana

Maseczkę z miodu najlepiej nałożyć na skórę tuż po wcześniejszym wykonaniu peelingu. Maseczkę tą otrzymuje się poprzez połączenie niewielkiej ilości miodu z kremem nawilżającym.

Do przygotowania maseczki ziemniaczanej potrzebne są 2 lub 3 ziemniaki. Po ugotowaniu ich należy je ubić i nałożyć na dłonie, owinąć folią i pozostawić na kilka godzin.

Oliwa z oliwek

Może mieć również zbawienne działanie na skórę dłoni. Należy ją wetrzeć w dłonie i również owinąć folią lub nałożyć bawełniane rękawiczki.

Parafina

W aptece należy zakupić parafinę i wlać do miski czy wanienki. Dłonie należy owinąć na 30 minut folią i ręcznikiem. Parafina sprawi, że dłonie będą miękkie i odżywione.
Warto ten zabieg powtarzać dwa razy w miesiącu.

Dodaj komentarz