Piękne i zdrowe włosy

O kondycji naszych włosów świadczy przede wszystkim nasza dieta, ale bardzo ważną rolę odgrywa także pielęgnacja. To, w jaki sposób myjemy i szczotkujemy włosy, a także preparaty, które używamy.
Jednak na początku musimy dowiedzieć się, co działa niszcząco na nasz włosy. Ciągły pośpiech i stres, palenie papierosów, picie dużej ilości mocnej kawy i herbaty, częste spożywanie alkoholu oraz częste spożywanie fast-foodów.
Najważniejszą rolę dla naszych włosów odgrywają ryby, które zawierają dużo kwasów tłuszczowych omega 3, białka, witaminy A i D oraz witaminy z grupy B. Ważne jest również przyswajanie wapnia, żelaza i cynku. Niedobory mogą być spowodowane piciem dużej ilości kawy i herbaty. Aby zwiększyć ilość żelaza, musimy spożywać żółtka jaja, czerwone mięso, a także kakao, suszone morele, brokuły, fasolkę szparagową, kaszę gryczaną i jaglaną.
Spożywajmy również duże ilości witaminy A i E oraz selenu. Witamina A odbudowuje komórki, witamina E rozszerza naczynia krwionośne, a selen chroni skórę przed starzeniem.
Ciekawym sposobem na poprawienie kondycji włosów jest picie drożdży. Zawierają one całą gamę wit. B, witaminę H, selen, jak również świeże drożdże zawierają dużo białka. Wszystko to potrzebne jest naszym włosom, by były piękniejsze.
Ważne by w diecie znalazły się ciemnozielone warzywa takie jak brokuły i szpinak, które są bogate w witaminę A oraz warzywa strączkowe, które zawierają dużo żelaza i białka, ale również biotyny. Jej niedobory sprawiają, że włosy są suche i łamliwe.
Do naszej diety trzeba również wpisać orzechy, które zawierają dużo cynku, a bez niego nasze włosy będą bardzo zniszczone i łamliwe.
Oprócz diety ważna jest pielęgnacja. Ostatnio bardzo modne stało się olejowanie włosów, co zapobiega rozdwajaniu się i łamaniu włosów.
Ważne jest również masowanie skóry głowy, dzięki temu nasze cebulki będą bardziej ukrwione, a włosy będą rosły szybciej i będą zdrowsze.
Unikajmy suszenia włosów gorącym powietrzem, częstego prostowania i szczotkowania mokrych włosów. To wszystko sprawia, że włosy są kruche. Także złe mycie włosów przez wcieranie szamponu powoduje ich łamliwość. Szampon wcierajmy tylko w skórę włosów, a pianę wgniatajmy we włosy po same końcówki. Odżywkę również wgniatajmy, ale od połowy włosów, by za bardzo ich nie obciążały. Osuszanie włosów ręcznikiem również powinno odbywać się poprzez wgniatanie włosów w ręcznik. Musimy pamiętać też o tym, by nie zasypiać z mokrymi włosami, pocieranie o poduszkę również spowoduje łamliwość. Dobrym sposobem jest zaplatanie włosów w warkocz w dzień i w nocy przed snem, by nie ocierały o siebie.
Jeżeli chodzi o szampony i odżywki do włosów, musimy zdać się na siebie i wypróbować kilka, by zobaczyć jakich składników nam brakuje. Na każdą osobę inaczej działa inny produkt i szampon, który działa rewelacyjnie na naszą przyjaciółkę, u nas może się nie sprawdzić lub wywołać u nas niechciany łupież.
Każda kobieta chce mieć piękne, długie i zdrowe włosy, jednak dzisiejszy tryb życia, stres i pośpiech nie pomagają nam w tym. Wystarczy jednak o codziennej diety dodać więcej witamin, a przy pielęgnacji poświęcić trochę więcej czasu

Dodaj komentarz