Naturalne płukanki pogłębiające kolor włosów

Znane i z powodzeniem stosowane już przez nasze mamy i bacie naturalnie barwiące płukanki do włosów, przywrócą wyblakłej czuprynie intensywny żywy kolor. Nadają się one zarówno do włosów naturalnych- pomogą ukryć pierwszą siwiznę, jak i farbowanych- przywrócą wyblakłej farbie intensywność i blask. Jeśli farbujesz włosy, dzięki nim będziesz mogła znacznie wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi chemicznymi farbowaniami. Warto wiedzieć, jak dobrać odpowiednią płukankę do koloru włosów.

Płukanka dla blondynki.

Dla tego odcienia włosów najlepszym wyborem jest rumianek, który przywróci delikatny złoty blask kosmykom. Wystarczy, że dwie spore garście suszonego rumianku (kupisz w zielarni), zalejesz litrem wrzątki i zaparzysz pod przykryciem przez 20-30 minut. Napar odcedź i lekko przestudź, a następnie zastosuj do ostatniego płukania włosów po myciu. Nie spłukuj go już wodą. Dzięki rumiankowi włosy nie tylko zyskają piękny delikatnie miodowy kolor ze złotymi refleksami, ale również będą bardziej miękkie i łatwiej je będzie ułożyć.

Płukanka dla rudowłosej.

Piękny ognisty kolor rudym włosom przywrócić płukanka z łupin cebuli. Przygotujesz ją, zalewając dwie duże garście łupin z cebuli zimną wodą i gotując na małym ogniu przez 20 minut. Napar zostaw do wystygnięcia i przecedź, a następnie stosuj do płukania włosów po myciu. Efekt będzie widoczny już po pierwszym użyciu.

Płukanka dla brunetek.

Panie o ciemnych włosach, aby nadać im pięknego koloru, powinny sięgnąć po łupiny orzecha włoskiego. Garść rozdrobnionych łupin zalej pół litrem wody i gotuj około 30 minut. Napar wcieraj we włosy po myciu. Jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny efekt, użyj większej ilości łupin orzecha. Ten napar nie tylko nada włosom piękną barwę, ale również je wzmocni i sprawi, że będą intensywnie lśnić.

Płukanka dla szatynki.

Panie o tak zwanym płowym naturalnym odcieniu włosów, mogą go wzmocnić, stosując płukankę z kory dębu. Dwie łyżki stołowe rozdrobnionej kory dębowej zalej szklanką zimnej wody i gotuj 30 minut. Następnie ostudź płyn i delikatnie wmasuj włosy. Płukanka z kory dębu może Ci również posłużyć do ostatniego spłukania głowy po myciu.
Pamiętaj, że naturalne płukanki do włosów działają wolniej niż chemiczne farby. Na efekty ich działania musisz poczekać co najmniej przez kilka dni. Jednak już po pierwszym użyciu włosy będą wyglądać znacznie lepiej- odzyskają blask i nabiorą pięknych refleksów. Stosuj płukanki regularnie, a rezultaty bardzo pozytywnie Cię zaskoczą.

Dodaj komentarz