Naturalna pielęgnacja skóry twojej twarzy

Skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Jest ona wyjątkowo delikatna i pozbawiona naturalnego płaszcza lipidowego, przez co szybko się przesusza i starzeje. Zmarszczki mimiczne, które ją okalają, są urocze i dodają nam ciepłego, młodzieńczego wyglądu. Uśmiechajmy się jak najczęściej, dbając przy tym o ochronę skóry wokół nich jak i całej naszej twarzy. Jak zatem działać w tym kierunku? Z pomocą przychodzą nam kosmetyki ekologiczne, które jak sama nazwa wskazuje, są naturalne, a ich produkcja nie może przyczyniać się do szkodzenia środowisku naturalnemu.

Jak powinna przebiegać codzienna pielęgnacja naszej twarzy i jakie podstawowe produkty, w kosmetyczce każdej kobiety, powinny się znajdować?

Zacznijmy od demakijażu. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju naturalne olejki myjące oraz ziołowe płyny do twarzy. Po oczyszczeniu twarzy z makijażu i zanieczyszczeń, pora na tonizację twarzy. Można użyć w tym celu czystej wody różanej lub ekstraktu z aloesu. Spryskujemy lub nakładamy na twarz tonik, a następnie wklepujemy po to by, lepiej się wchłonął w skórę. Gdy wstępną pielęgnację mamy już wykonaną – pora na naturalne serum do twarzy. Można pomyśleć – “A po co to komu? Przecież jest krem do twarzy.” Ano sam krem nie jest w stanie zdziałać takich cudów na twarzy, jak wspomniane serum. Nakładamy je na twarz, gdy zauważamy, że nasza skóra jest w naprawdę kiepskiej kondycji, lub jako codzienną profilaktykę pod krem. Serum jest znacznie lżejsze w konsystencji od krem. Wydaje się niepozorne, a jednak już po pierwszych kilku dniach od stosowania, do kilku tygodni, potrafi przywrócić blask na naszej skórze. Odpowiedzialne jest za to wysokie skoncentrowanie składników aktywnych, które nasza skóra chłonie jak spragniony człowiek wodę.

Po nałożonym na twarz serum, pora na skórę wokół oczu. Wybieramy naturalny krem pod oczy, który najpierw wmasowujemy serdecznym palcem ( ma on najmniejszą siłę nacisku ). Ruch wykonujemy w kierunku od zewnątrz do wewnątrz. Na koniec lekko, tymi samymi palcami wklepujemy krem, by lepiej się przyjął.

Decydując się na wybór kosmetyków ekologicznych musimy mieć świadomość, że nie każdy kosmetyk pod nazwą EKO jest w rzeczywistości takim kosmetykiem. Często producenci wykorzystują modę na kosmetyki ekologiczne, podpisując tak swoje produkty, dla lepszej jej sprzedaży. Kupując naturalne serum do twarzy, czy naturalny krem pod oczy, przeczytajmy najpierw skład. Dobrze jest wiedzieć, czego kosmetyki ekologiczne nie powinny mieć w składzie, a należą do nich przede wszystkim

– parafina: Mineral Oil, Paraffin Oil, liquidum, isoparaffin, synthetic wax ( zamiast nich oleje roślinne ),
– nieekologiczne konserwanty i parabeny, a zamiast nich: dehydroacetic acid(benzyl alkohol), gluconolactone, bakterie lactobacillus ferment,
– formaldehyd i donor formaldehydu, takie jak Diazolidinyl Urea, DMDM Hydantoin, Imidazolidynyl Urea
– SlS i SLES,
– Sodium lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate,
– PEG i PPG
– chemiczne filtry przenikające przez skórę
– silikony
– alkohol denaturowany
– Parfum/Fragrance
Mając przy sobie listę, tych najważniejszych składników, łatwiej nam będzie odnaleźć się w bogatym świecie kosmetyków ekologicznych, tak aby wybrać dla siebie, to co najlepsze.

O tym jaką pielęgnację zastosujemy, czy tą upakowaną chemicznymi składnikami, czy bliższymi naturze, decydujemy my sami. Jednak, gdy sięgniemy po następny krem z półki sklepowej, zastanówmy się, czy nie zdrowiej dla nas i dla środowiska byłoby być EKO ?

Dodaj komentarz