Mobilne usługi kosmetyczne – wady i zalety

Nie tylko salony stacjonarne oferują usługi kosmetyczne. Robią to także Kosmetyczki, które dojeżdżają do klientek. Jakie są zalety i wady usług mobilnych? Przeczytaj, a dowiesz się więcej.

Na rynku istnieją usługi mobilne. Wykonują je różni specjaliści. W branży beauty są to Kosmetyczki, Kosmetolodzy, Stylistki paznokci i rzęs, wizażystki. Jadą do swoich klientek swoim samochodem.

Kosmetyczne usługi mobilne mogą być następujące:
1. Przedłużanie paznokci różnymi metodami. Na przykład akrylową, żelową, a także manicure hybrydowy, malowanie paznokci lakierem, zdobienie paznokci.
2. Makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny.
3. Depilacja woskiem
4. Zabiegi pielęgnacyjne dla dłoni i stóp. Manicure, pedicure, zabieg parafinowy, inne.
5. Zabiegi pielęgnacyjne twarzy. Maseczki, masaże, zabiegi z użyciem sprzętu, który można zastosować mobilnie.
Wszystko zależy od tego, jakie usługi można wykonać w warunkach domowych. Do których specjalista jest w stanie spakować sprzęt do samochodu, a także, czy ma możliwość zrobić zabieg w warunkach domowych, które są różne u każdej klientki. Wykonanie zabiegów u kogoś w domu nie jest łatwe, ale osoby pracujące mobilnie muszą sobie jakoś poradzić. Na rynku jest wielu specjalistów, którzy nie mają salonu stacjonarnego. Dlatego oferują usługi mobilne.

Usługi mobilne – jakie są zalety

1. Klient nie musi dojeżdżać do salonu, stać w korkach lub jechać komunikacją miejską.
2. Profesjonalista nie płaci za wynajem lokalu na salon.
3. Cena usług mobilnych jest niższa. Nie ma opłat za lokal, innych kosztów związanych z salonem stacjonarnym.

Usługi mobilne – jakie są wady

1. Wszystkie kosmetyki i sprzęt Kosmetyczka wozi samochodem, za który są różne opłaty, a także ponosi koszty benzyny.
2. Każdego dnia profesjonalista spędza w samochodzie kilka godzin.
3. Niektórych usług kosmetycznych dostępnych stacjonarnie nie wykona kosmetyczka mobilna. Zajmują one sporo czasu, a także miejsca, które jest potrzebne na sprzęt.

Jak widać, istnieją zalety i wady usług mobilnych. Każdy wybierze coś dla siebie. Można także korzystać z usług w salonie stacjonarnym, a inne zabiegi, które nie wymagają zbyt wiele czasu i sprzętu wykonywać u mobilnej kosmetyczki. Możliwości jest sporo. Zarówno dla osób mających własną działalność związaną z usługami mobilnymi, jak i dla klientów, którzy korzystają z licznych zabiegów.

Dodaj komentarz