Jak zmniejszyć sińce pod oczami?

Długa praca przy komputerze czy zarwana noc mocno odbija się na kondycji naszej skóry. Szczególnie wrażliwa jest cienka i delikatna skóra pod oczami. Gdy jesteśmy przepracowane lub niewyspane, jest ona gorzej odtleniona, w wyniku czego przez cieniutką skórę pod oczami prześwitują naczynia krwionośne, dając nieestetyczny efekt obrzęków i ciemniejszych cieni w okolicy oczu.

Brzydkie cienie pod oczami łatwo zlikwidujesz prostymi domowymi sposobami, a później wdrażając odpowiednią pielęgnację i dbając o wypoczynek, zapobiegniesz ich ponownemu pojawieniu się.

Doraźnie pomoże krótki masaż kostkami lodu. Jedną lub dwie kostki lodu włóż do woreczka foliowego i owiń cienką ściereczką, lub ręczniczkiem. Delikatnie masuj nimi górną oraz dolną powiekę okrężnymi ruchami zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Taki chłodny masaż powinien trwać od 3 do 5 minut. Zamiast masażu kostkami lodu możesz zastosować gotowy żelowy okład na oczy, uprzednio schłodzony w lodówce. Następnie wklep w delikatną skórę krem pod oczy, a następnie, jak co dzień nałóż makijaż. Jasny korektor pod oczy sprawi, że oko będzie rozświetlone i będzie wyglądać na wypoczęte.

Jeżeli często miewasz podkrążone oczy, przyjrzyj się bliżej swojej diecie i stylowi życia. Postaraj się wysypiać. Zrezygnuj ze śmieciowego jedzenia oraz nadmiaru soli, są one bowiem często przyczyną zatrzymania nadmiaru płynów w organizmie, co może skutkować opuchlizną i sińcami pod oczami.

Warto również codziennie rano wieczorem wykonywać delikatny masaż twarzy, aby usprawnić krążenie krwi i limfy. Możesz go wykonać palcami lub przy pomocy miękkiej szczoteczki do masażu twarzy na sucho. Zabieg ten jest nie tylko niezwykle skuteczny, ale również bardzo relaksujący.

Jeśli cały dzień pracujesz na komputerze, warto codziennie po powrocie z pracy zrobić relaksujący i kojący chłodny okład ziołowy na oczy. Przyniesie on ulgę zmęczonym oczom i znacznie zmniejszy sińce. Możesz użyć ziela babki lancetowatej, kwiatów bławatka, lipy czy świetlika. Zioła kupisz lub w aptece, lub zielarni. Wybierz jedno i przygotuj napar. Jedną łyżkę ziół zalej wrzątkiem i odstaw na 15 minut pod przykryciem. W przestudzonym naparze namocz płatki kosmetyczne i delikatnie przemyj oczy. Możesz je również położyć na zamknięte powieki i poleżeć 10 minut. Już po pierwszym takim zabiegu zobaczysz pozytywne efekty, a po kilku dniach całkowicie zapomnisz o sińcach pod oczami.

Dodaj komentarz