Jak przebiega liposukcja i co po niej ?

Każdego dnia wiele milionów ludzi na świecie stara się poprawić swój wygląd zewnętrzny. Gdyż pragnie wyglądać młodziej, atrakcyjniej i zwiększyć poczucie własnej wartości. Bo każdy przyzna, że zadbany wygląd zewnętrzny potrafi dodać pewności siebie.

Gdy nie podoba nam się nasze ciało, to zawsze możemy coś z tym zrobić. Możemy zmienić nasz styl ubierania się, zastosować inny rodzaj makijażu, albo zmienić fryzurę. Możemy zrzucić kilkanaście zbędnych kilogramów wagi lub przytyć kilka kilogramów. Możemy także poprawić wygląd swojego ciała poprzez liposukcje.

Liposukcja jest to zabieg w chirurgii plastycznej polegający na odessania tłuszczu nagromadzonego w różnych częściach naszego ciała. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, bądź w znieczuleniu miejscowym. Podczas jednej sesji można odessać nawet kilkanaście kilogramów tłuszczu, ale nie więcej niż 20 kilogramów.

Gdy marzymy o szczupłych udach, brzuchu, bokach, szyi, podbródku, ramionach, czy pośladkach i posiadamy kasę, dobre zdrowie, jesteśmy pełnoletni, to możemy dokonać tego zabiegu w chirurgii plastycznej. Lecz musimy mieć także świadomość ewentualnych powikłań, które zawsze mogą się zdarzyć, bo jest to operacja.

Zabieg liposukcji nie zostanie przeprowadzony także na osobach posiadających znaczną otyłość i na osobach uzależnionych. Jak również na osobach z niewydolnością żylną lub ogólnie posiadających zły stan zdrowia.

Ile trwa zabieg liposukcji ?

Długość zabiegu liposukcji zależy od operowanego obszaru. I tak:
– zabieg liposukcji trwa około 2 godzin w przypadku np. brzucha, ud
– przy liposukcji pośladków trwa około 1 godziny
– a około 30 minut w przypadku liposukcji kolan

Jak wygląda sam zabieg liposukcji ?

Zabieg polega na tym, że chirurg wykonuje małe nakłucie w skórze. Następnie przez nakłute miejsce wprowadza metalową rurkę za pomocą której odsysany będzie tłuszcz.

Co się dzieje po zabiegu liposukcji ?

Po zakończeniu zabiegu operacyjnego mającego za zadanie odessanie tłuszczu zakładana jest opaska uciskowa.
Ale bielizna uciskowa będzie noszona jeszcze przez trzy doby.
A potem jeszcze przez miesiąc, lecz tylko w porze nocnej.
Wszystko po to, aby uniknąć siniaków, opuchlizny, no i bólu, który będzie odczuwalny ponad tydzień.
Po zabiegu liposukcji pacjent pozostaje w szpitalu jeden lub więcej dni w zależności od operowanego miejsca.
Również rodzaj znieczulenia uzależniony jest od obszaru liposukcji. Może nim być znieczulenie ogólne lub znieczulenie miejscowe.

Dodaj komentarz