Czas start – restart

W natłoku codziennych zajęć często zapominamy o sobie. Praca, szkoła, obowiązki. Wszystko biegiem. Pędzimy zaślepieni podążając za wszelkimi dobrami dzisiejszej cywilizacji.
Nagle przychodzi moment, gdy już nie wyrabiamy. Nasze ciało jak i psychika odmawia posłuszeństwa. Odechciewa nam się wszystkiego, nie cieszą już nas rzeczy, które wcześniej nas cieszyły. Nasza wydajność spada, robimy się nerwowi, jesteśmy załamani.
Co wtedy?

Czas start – Restart

Musisz znaleźć coś, co Cię odpręża. Może to być bieganie, rower, chodzenie po lesie, wycieczka w jakieś ciekawe miejsce. Możliwości jest naprawdę sporo.
Jak powszechnie wiadomo, aktywność fizyczna to najpopularniejszy reduktor stresu. Nie ma się co dziwić, bo też najskuteczniejszy. Nic nie daje takiego kopa i nie czyści umysłu jak porządny trening. Najkorzystniejsze efekty odniesiesz wtedy, gdy będziesz ćwiczyć regularnie. Zobaczysz, że po pewnym czasie będziesz się czuł zupełnie inaczej, poprawi się Twoja kondycja, będziesz z utęsknieniem czekał na następny trening. Jest to jeden z najlepszych sposobów aby bezinwazyjnie dać upust swoim emocjom.

Posłuchaj samego siebie
Jest to szalenie ważne. Przemyśl swoje dotychczasowe działania. Przemyśl i przeanalizuj swoje życie. Zastanów się czy to co robisz dalej Cie zadowala. Czy masz wokół siebie ludzi, którzy Cię wspierają czy raczej dobijają jeżeli tylko nadarza się taka okazja. Posłuchaj co ma Ci do powiedzenia Twój wewnętrzny, cichy głos.
Posłuchaj głosu swojego serca, rozważ czy dalej podążasz obraną kiedyś drogą, czy robisz wszystko żeby spełnić swoje plany i marzenia czy przypadkiem po drodze w zgiełku codziennych spraw i obowiązków nie zgubiłeś swojego celu i konsekwentnie zbaczasz z kursu, robiąc rzeczy na które nie masz ochoty.

Odrzuć wszystko co Ci nie służy
Musisz też zdać sobie sprawę z tego co Cie blokuję. Co jest Twoją zmorą, uniemożliwia Ci sprawne funkcjonowanie. Może to być jakiś zły nawyk, któraś osoba ze znajomych. Jeżeli czytając to już o tym czymś pomyślałeś to prawdopodobnie to jest to. Nie miej litości, pozbądź się tego jak najszybciej ze swojego życia.

Wyciągnij wnioski
Człowiek uczy się na błędach. Z każdego takiego „restartu” wyciągaj wnioski. Zapisuj je, by co jakiś czas do nich wracać i sprawdzać czy wszystko idzie w dobrym kierunku. Każdy ma prawo mieć słabszy dzień. Gorszy humor. Zjeść całą czekoladę, przepić colą i przegryźć chipsami. Grunt, żeby szybko z tego wyjść z uniesioną głową i dalej iść do przodu !

Dodaj komentarz