Co robić, by kręcone włosy zawsze wyglądały pięknie?

Włosy kręcone i falowane często bywają trudne w pielęgnacji. Puszą się i trudno je wystylizować. Niezależnie od tego, czy loki są naturalne, czy wyczarowane w salonie fryzjerskim, aby zawsze wyglądały pięknie, wymagają szczególnej troski.

Jeśli masz problemy z ujarzmieniem swoich kręconych włosów, trudno je ułożyć, a loki są zbyt mocne lub tracą skręt, pora wprowadzić nową rutynę pielęgnacyjną. Zadbaj o ich odpowiednie nawilżenie, delikatne mycie i stylizację, a będą budzić zachwyt. Sprawdź, jak dbać o włosy kręcone.

Mycie i odżywianie.

Odżywianie i nawilżanie falowanych kosmyków, warto zacząć jeszcze przed myciem. Z pomocą przychodzi olejowanie. To metoda pielęgnacji włosów wywodząca się z dalekiego wschodu, polegająca na obfitym nakładanie oleju roślinnego na włosy i skórę głowy, w celu ich regeneracji i zapewnienia im odpowiedniego odżywienia. Włosy kręcone zaliczamy do wysokoporowatych, czyli często przesuszonych i łamliwych. W przypadku takich kosmyków najlepiej sprawdzą się olej z pestek winogron, olej słonecznikowy, olej lniany, oliwa z oliwek, olej z czarnuszki lub olej konopny. Wybrany olej nakładamy na skórę głowy i całą długość włosów w ilości około 2 łyżek stołowych, na około 2 godziny przed ich myciem.

Do mycia włosów kręconych najlepiej sprawdzi się nieobciążający, lekki i delikatny szampon bez silikonów. Wybierzmy taki bez wysuszającego włosy i podrażniającego skórę głowy laurosiarczanu sodu. Znajdziemy go w ekologicznych liniach kosmetyków oraz w liniach dziecięcych.

Zanim nałożymy szampon na włosy, wymieszajmy go z wodą w niewielkiej buteleczce lub miseczce- dzięki temu będzie jeszcze łagodniejszy. Podczas mycia dokładnie, ale delikatnie masujmy skórę głowy opuszkami palców, poprawi to ukrwienie oraz odżywienie cebulek włosowych i wspomoże wzrost włosów. Szampon spłukujemy obficie letnią lub chłodną wodą. Jeśli jest taka potrzeba, powtarzamy mycie jeszcze raz.

Suszenie i stylizacja.

Przed rozpoczęciem suszenia, pozwólmy kosmykom nieco przeschnąć. Kiedy są już tylko lekko wilgotne, nałóżmy na nie, przeznaczoną do włosów kręconych i lokowanych odżywkę bez spłukiwania. Nawilży i nabłyszczy ona włosy i ochroni je przed wysoką temperaturą podczas suszenia.

Unikajmy bardzo mocnego i gorącego strumienia suszarki. Idealnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w takie urządzenie, które umożliwia suszenie włosów chłodnym powietrzem. W przypadku kręconych włosów najlepiej sprawdzi się suszarka z dyfuzorem. Nie rozczesujmy i nie szarpmy włosów podczas suszenia, wystarczy delikatnie przeczesać je palcami lub drewnianym grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Unikajmy też suszenia kosmyków ze spuszczoną głową. Nie jest to dobra metoda dla posiadaczek loków, sprawdzi się ona raczej u osób, które chcą dodać objętości włosom cienkim i delikatnym.

Do stylizacji możemy użyć też pianki utrwalającej lub specjalnego sprayu wzmacniającego skręt loków. Jeśli nie wiemy jak suszyć i utrwalać loki, aby ich skręt był ładny i wyraźny, poprośmy o radę zaprzyjaźnionego fryzjera, który krok po kroku pokaże nam jak je suszyć i układać. Dobrym wyborem jest również korzystanie z profesjonalnych linii kosmetyków do pielęgnacji loków, które dostępne są w salonach fryzjerskich.

Jeżeli natura obdarzyła nas pięknymi lokami, nie walczmy z nimi na siłę, bo tylko zniszczymy sobie włosy, a efekty i tak nigdy nie będą do końca zadowalające. Oczywiście zastosowanie prostownicy od czasu do czasu na wyjątkowe okazje nie zaszkodzi, jednak jeśli będziemy jej używać codziennie przez dłuższy okres, wysuszymy i zniszczymy sobie włosy. Staną się łamliwe, matowe i będą się jeszcze bardziej puszyć.

Dodaj komentarz