Jakie błędy w makijażu są odrażające zdaniem mężczyzn?

Kobiety marzą o tym, aby wzbudzać podziw zarówno u innych kobiet, jak i u płci przeciwnej. Makijaż jest w stanie poprawić urodę i ukryć niedoskonałości w znacznym stopniu, jednak jeśli ktoś nie potrafi go wykonać tylko pogarsza sprawę. Poważne błędy makijażowe są zauważalne także przez mężczyzn, a tego przecież żadna kobieta nie chce, prawda?

1. Przesadne konturowanie, a także nieumiejętny dobór kolorów. Jeśli zamiast podkreślenia kości policzkowych, czy wymodelowania twarzy pojawiają się wyraźne plamy o nienaturalnych odcieniach, to na pewno nie może wyglądać ładnie.

2. Nadużywanie cieni do powiek i pokrywanie nimi zbyt dużej powierzchni.
Odpowiednio użyte cienie potrafią działać cuda. Skutecznie powiększają oczy, czy też nadają głębi spojrzeniu. Problem pojawia się, jeśli są one słabo rozblendowane, zbyt widoczne i w dodatku zajmują bardzo duży obszar twarzy.

3. Nieumiejętne używanie różu do policzków. O ile w przypadku odpowiedniej ilości tego kosmetyku mamy do czynienia z promienną i lekko ożywioną cerą, o tyle już nadmierna aplikacja różu sprawia, że twarz wygląda po prostu groteskowo.

4. Różnica pomiędzy twarzą o resztą ciała
W tym przypadku problem może spowodować źle dobrany odcień podkładu, który wyróżnia się na tle szyi bądź tułowia. Warto zatem wybrać odpowiedni odcień, który idealnie pasuje do naszej karnacji, w przypadku kiedy jednak zauważamy taką różnicę, to warto zaaplikować kosmetyk także na szyję i dekolt, aby nie była widoczna granica.

5. Przytłaczające rzęsy i brwi
Oczywiście delikatnie i schludnie podkreślona oprawa oczu dodaje uroku, jednak kiedy są one przesadnie wyraziste i wyglądają jak sztuczne to nie są one wówczas atrakcyjnym elementem kobiecej twarzy.

6. Zbyt widoczne i groteskowe kreski na powiekach
W przypadku kiedy są one subtelne i nadają głębi spojrzeniu, a także optycznie powiększają oczy są one traktowane jako coś pozytywnego, jednak niektóre panie mają tendencje do rysowania przesadnych, nienaturalnych, a także zbyt widocznych kształtów.

7. Za jasny korektor pod oczy
Zadaniem korektora jest ukrywania niedoskonałości pod oczami, jednak odcień powinien być zbliżony do odcienia podkładu i karnacji, ewentualnie o 1-2 tony jaśniejszy. Kiedy korektor jest zbyt jasny, staje się on zbyt widoczny i nie dodaje uroku.

Makijaż potrafi upiększyć każdego, jednak musi być on odpowiednio wykonany. Prawda jest taka, że źle zrobiony makijaż, bądź przy użyciu nieodpowiednich kosmetyków odejmuje uroku i dodaje lat, a przecież tego nie chce żadna kobieta.

Dodaj komentarz