Aktywny nowy rok początkiem aktywnego życia

Nadchodzący nowy rok będzie dla wielu z nas czasem przemyśleń i refleksji. Jak co roku ulegniemy presji noworocznych postanowień. Jednym z najczęściej wymienianych celów do realizacji w nowym roku jest zadbanie o sylwetkę czy zrzucenie w końcu zbędnych kilogramów. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn którzy to ogarnięci nastrojem nowego roku/ nowego początku postanawiają wkroczyć na ścieżkę sportu i stać się częścią sportowej rodziny.

W tym miejscu jednak mogą pojawić się pewne problemy, przez które jako laicy możemy się szybko zniechęcić a nasz zapał może zgasnąć niemal tak szybko jak się pojawił, oto kilka z nich:

1) Stawiasz sobie zbyt wysokie wymagania.

Jako osoba początkująca pamiętaj aby na początku swojej przygody nie forsować swojego organizmu, a czas pierwszych treningów poświęć na przygotowanie swojego ciała do wysiłku.

2) Oczekujesz natychmiastowych rezultatów.

Nie zapominaj że droga do wysportowanego ciała to maraton a nie sprint. Zadowalającą sylwetkę osiągniesz przez długofalową pracę i realizowanie planu treningowego.

3) Działasz bez planu.

Każdy nawet najlepiej zbudowany sportowiec ma swój plan treningowy. Pozwala on na zaplanowanie i dostosowanie ćwiczeń do twoich potrzeb, oraz daje twojemu organizmowi czas na zregenerowanie mikro urazów które powstały podczas treningu.

4) Gdy spoglądasz na gwiazdy sportu popadasz w kompleksy ( chcesz być jak one )

Pamiętaj, że gwiazdy sportu swoją formę zawdzięczają wieloletnim treningom, zbilansowanej diecie i nierzadko środkom dopingującym. Nie porównuj się do nich! Ćwicz dla zdrowia i dobrego samopoczucia, a sam zobaczysz że efekty jakie z biegiem czasu na pewno się pojawią będą zadowalające.

5) Obawiasz się wyśmiania i pogardliwych spojrzeń.

Każdy kiedyś zaczynał. Wiedz że wiele osób które teraz są w świetnej formie kiedyś borykało się z nadwagą, lub niedowagą. Oni również nie byli zadowoleni ze swojego wyglądu lecz postanowili coś zmienić i udało im się. Mogę cie zapewnić że nie spotkasz w ich spojrzeniach pogardy, a jedynym czego możesz od nich doświadczyć to pomocna dłoń i zrozumienie.

Teraz, jesteś już przygotowany na przeciwności jakie mogą cie spotkać, oraz wiesz czego nie robić jako początkujący adept sportu. Ruszaj więc po swoje marzenia i spraw żeby lepsza sylwetka nie była tylko postanowieniem, lecz długofalowym działaniem które w najbliższych dniach wprowadzisz w życie.
Powodzenia!

Dodaj komentarz